Stropné rebríky a konštrukcie

Ak uvažujete o stropnej konštrukcii, je potrebné si preveriť nasledovné:

  • Materiál stropu – najvhodnejšie sú samozrejme monolitické betónové stropy, preklady alebo iné nosné časti budov. Stropy vyrobené z dutých prefabrikovaných panelov nie sú ideálne, ale v prípade potreby je vždy možné nájsť technické riešenie.
  • Výšku stropu – pri všetkom existujú technologické a praktické limity a výnimkou nie je ani rebrík na strop. Ak má strop výšku 4m a požadovaná výška cvičenie je 2,4m, tak je potrebné vyrobiť viac ako 1,6m dlhé nosné konzoly – tie musia byť vystužené, masívne, kotvenie je náročnejšie a aj cena pochopiteľne vyššia.
  • Požadovanú dĺžku stropného rebríka
Pri každom nacenení je potrebná fotka stropu alebo prvkov, na ktoré chcete rebrík kotviť. Je tiež dobré skicou označiť aj prekážky na strope (rúry, vzduchotechnika), ktorým je potrebné sa pri návrhu a kotvení vyhnúť. Keď ste si vybrali jednu zo vzorových konštrukcií a stačí ju upraviť len minimálne, cena bude pochopiteľne nižšia ako pri stropnej konštrukcii navrhnutej komplet na mieru.

Rúčkovacie rebríky na strop

Stropný rebrík, zvaný aj monkey bar, patrí medzi najobľúbenejšie stropné konštrukcie na cvičenie. Podstatou je horizontálny rebrík, ktorý môžete využiť na lezenie, rúčkovanie alebo zhyby. Na stropný rebrík môžete taktiež zavesiť mnoho doplnkov (laná, kruhy, gule, valčeky) a vytvoriť si tak tréningovú ninja rúčkovaciu dráhu.

Rúčkovacie rebríky na strop majú mnoho podôb. Podmienky a požiadavky sú rôzne, preto ich radíme do kategórie konštrukcií na mieru. Pri realizáciach sa mení nielen výška stropu, ale aj hustota rúčok, celkový tvar, farba a výbava (možnosť pridať doplnky ako napr. peg board).

Ostatné stropné konštrukcie na cvičenie

Nie každá konštrukcia na strop musí mať aj rebrík na rúčkovanie. Patria sem pomôcky ako salmon ladder, twister (OCR) a rôzne konzoly alebo pomôcky na zavesenie kruhov alebo trx.